Hakkımızda

Tarihçe

Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu Hukukçu ve Bürokrat olan Sayın Mehmet Cengiz Dikmetaş tarafından 2012 tarihinde bugünkü yerinde okulumuzun mülkiyeti alınarak kurulmuştur. Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu Atatürk ilke ve inkılapları ışığında Türk Milli Eğitim sisteminin rehberliğinde yoluna devam etmektedir.

Her öğrenciyi özellikleri ve gereksinimleri ile bir birey olarak ele alan ve eğitimin tüm basamaklarını bir üst basamağına gereksinimlerini bilerek yapılandıran çağdaş yöntem ve teknikleri kurum kültürüne uyarlayarak uygulayan Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu yaptığı çalışmaları ve yürüttüğü proje ve etkinliklerle öğrencinin bütünü ve çok yönlü gelişimlerini hedeflemektedir.

Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu okul öncesi eğitimden yaşam boyu öğrenmeye uzanan nitelikli ve başarılı çalışmaları ile gelecekte mezunları, öğrencileri, velileri ve tüm çalışanları ile nice başarıların öncüsü olmaya devam edecektir.

Biz Kimiz?

Temel Koleji Özlem Dikmetaş Anaokulu 2012 yılında Çağdaş Hastaneleri sahibi Hukukçu ve Bürokrat Mehmet Cengiz Dikmetaş tarafından kurulmuş olup milli eğitim okul öncesi programına bağlı özel bir okuldur.

Özlem Dikmetaş Anaokulunun tüm eğitim müfredatı MEB okul öncesi programında bulunan amaç ve kazanımlar esas alınarak hazırlanmıştır.  Program okulumuz öğrencilerin farkındalığını, duyarlılığını ve enerjisini her daim arttırıp keşif ve merak duygularını canlı tutarak çocuğun kişisel ve kültürel gelişimine mümkün olduğunca katkı sağlayan özel eğitim setleriyle öğrencilerimize sunulmaktadır. Okulumuzda okuyan her öğrenciye yıl boyunca kullanacakları özel eğitim setleri dağıtılmaktadır. Setler tamamen çocuğun yaş grubu, gelişim seviyesi, ilgi, ihtiyaç, istek ve yetenekleri göz önünde bulundurularak özel olarak hazırlanmıştır. Ve alanında uzman öğretmenlerimiz kontrolünde çocuklarımıza sunulmaktadır.

Sınıflarımız blok merkezi, oyun merkezi, okuma merkezi, sanat merkezi, fen ve müzik merkezi olmak üzere altı (6) ana öğrenme merkezine ayrılmış olup bunların yanı sıra top havuzu ve kum havuzu ile çocuklarımızın bedensel ve zihinsel gelişimi üst seviyede tutulmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra eğitimimiz içeriğinde temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim, İngilizce ve değerler eğitimi derslerimiz alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Ayrıca oyun araçlarının ve minik hayvan kulübemizin yer aldığı geniş bahçemiz, fen-doğa çalışmalarımız ve tüm spor etkinliklerimize olanak sağlamaktadır. Uzman eğitici kadromuz eşliğinde 3-6 yaş grubunun kullandığı çok amaçlı oyun salonumuz, drama, öykü, müzik, satranç, yaratıcı sanat, uyku ve kişisel etkinlik odalarımız yemek ve tiyatro salonumuz 15-20 kişilik sınıflarımız ile modern ve kültürel bir okul öncesi eğitimin ön görüldüğü fiziksel yapıya ve donanıma sahibiz.

Okulumuz sakin güvenli ve trafikten uzak olması öğrencilerimizi olası tehlikelerden uzak tutmaktadır. Okula giriş ve çıkışlar güvenlik birimi elamanı tarafından kumandalı kapı kamera sistemimiz ile kontrol altında tutulmaktadır. Okul içi kamera sistemimiz ise velilerimize her daim izleme olanağı sunmaktadır. Çocuklarımız anne baba dışında veli onayı olmadan kesinlikle başka şahıslara telim edilmemektedir.

Ayrıca ısı yalıtımı, kat kaloriferi, lavaboda sıcak su sistemimiz mevcuttur. Çocuklarımızın sağlıkla ilgili taramaları okulumuz Kurucusu Op. Dr. Özlem Dikmetaş tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.

Temel Koleji Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu güçlü kadrosu ve donanımlı içeriğiyle eğitim öğretim dönemine hazır bulunmaktadır.