Okulumuz 10 Yaşında!

Çubuk’ta oldukça sakin ve güvenli bir yerde bulunan kurumumuz Op. Dr. Özlem Dikmetaş Anaokulu, 10 yaşına girdi! Yeni sezona oldukça hızlı başlayan okulumuz 100 öğrenci kapasiteli bir eğitim yuvasıdır.

2009 yılında Av. Mehmet Cengiz Dikmetaş tarafından kurulan anaokulumuz ismini okulumuzun kurucusu Mehmet Cengiz Dikmetaş’ın kızı Op. Dr. Özlem Dikmetaş’tan almıştır.

2019 yılında 10 yılına girmesi hasebiyle harici ve dahili fiziksel şartların hepsi yenilenmiştir. Okul binası bütünüyle yeniden boyanmış, içerideki tefrişat yeniden dekore edilmiştir.

Yapılan önemli değişikliklerden biri de eğitim kadrosunda olmuştur. Pedagojik formasyona sahip ve daha önce anaokulu eğitmenliği deneyimi bulunan öğretmenlerimiz anaokulu öğrencilere bir ebeveyn şefkatiyle yaklaşmaktadır.

Yine 10. yıl itibariyle bir başka yenilik okul müdürlüğü kadrosunda meydana gelmiştir. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bölüm mezunu ve pedagojik formasyon sertifikası sahibi Habibe AK, okul müdireliğine getirilmiştir.

Okul müdiresi Habibe AK, aldığı formasyon sebebiyle aynı zamanda okulumuzun Arapça, Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler derslerinde eğitmenlik de yapmaktadır.

Çubuk ilçesinde MEB onaylı anaokulu

Öğrencilerin güvenli bir şekilde hava alabileceği okul binasının ön tarafında mevcut olan yeşil bahçe ve binanın arka tarafında bulunan oyun parkıyla anaokulu öğrencileri için sadece optimum eğitim şartları değil, oyun ve sosyalleşme şartlarını da sağlamaktadır.

Okulumuzun bölgedeki diğer rakiplerine nazaran en önemli avantajı, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı onaylı bir eğitim kurumu olmasıdır. Eğitim kurumunun ilgili bakanlık tarafından onaylı olması, Bakanlığın ilgili mevzuatında eğitim kurumları için gerekli olan tüm şartları taşıdığı, denetlendiği ve onaylandığı anlamına gelmektedir.

Okulumuz Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri hizmet vermekte, öğrencileri servisle alıp, servisle evlerine dağıtmaktadır.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*